Prekoná nová séria hokejových kariet Tipos Extraligy tú predchádzajúcu?
Whatsapp
Odkaz bol skopírovaný

Prekoná nová séria hokejových kariet Tipos Extraligy tú predchádzajúcu?

Ikona Kalendár 13. januára 2021
Ikona Hodiny 9 minút čítania

Prekoná nová séria hokejových kariet Tipos Extraligy tú predchádzajúcu?

Nie len hokej, ale aj výroba kariet k novej sezóne najvyššej hokejovej ligy na Slovenku sa nesie v znamení ochorenia COVID a tak si na zberateľskú eufóriu musíme počkať o čosi dlhšie, než sme boli zvyknutí. Oplatí sa? Nuž, posúďte sami.

Najširšiu skupinu zberateľov budú určite zaujímať predovšetkým radové karty. Celkovo ich v sete bude 216. Každý tím bude mať teda 18 kariet. Radové karty nájdeme aj v paralelných verziách Blue v limite 199 kusov a Gold v limite 19 kusov.

Súčasťou budú aj tradičné insertné sety Rookie Rockets, League Legends a mimoriadne obľúbené „plasťáky“ Team Leaders. SportZoo ostalo verné aj počtu kariet v sete, čo všetci oceňujú predovšetkým pri zakladaní kartičiek do albumu.

 

 

 

 

 

Legendy aj nováčikovia majú aj svoje paralelné verzie s podpisom v limitoch 120 kusv. Novinkou je Gold verzia Rookie Rockets v limite 35 kusov.

 

Oproti minuloročnej edícií nám bude chýbať subset Season Stars. Podarilo sa ho však nahradiť novým setom Season Highlights. Tento set bude zachytávať mimoriadne udalosti z minulej sezóny na celkovo 18 kartách a rozhodne si nájde fanúšikov vyznávajúcich tradičné poňatie hokejových kariet.

Druhou novinku bude subset Intercontinental. Hoci obsahuje len 9 kariet, tešiť sa môžeme na vskutku zaujímavé mená. Podporený bude paralelnou Auto verziou v limite 35 kusov a vyzbierať ho kompletný bude vyžadovať značné úsilie.

Veľkou zmenou prešli „podpisovky“. Celkovo sa môžeme tešiť až na 54 kariet Authentic Signature. Rozdelené však budú do troch skupín podľa toho, v akom limite budú vyrobené. Až 27 kariet bude vo verzii Level 1, ktorá je s limitom 130 kusov. Vo verzii Limit 2 bude 18 kariet s limitom 90 kusov a najvyššia trieda Level 3 má len 9 kariet s limitom 60 kusov. Každý si teda môže vybrať vlastnú náročnosť a podľa toho skompletizovať svoju zbierku. Veď vo verzii Level 1 s limitom 130 kusov budú aj podpisy hráčov ako Andrej Meszároš, Patrik Svitana, Marek Viedenský či Branislav Mezei.

Takmer nezmenená ostala séria Authentic Jersey s kúskom dresu. V sete nájdeme 12 jersey kartičiek s limitom 85, takže svoje zastúpenie má každý jeden tím.

Ako mnoho iných subsetov, aj jersey karty majú svoju exkluzívnu verziu v podobe pridania podpisu. Tieto Auto Jersey karty sú však vyrobené len v limite 25 kusov a preto si ich treba čo najskôr uchmatnúť.

Minuloročná séria SportZoo Tipsport Liga 2019-20 nám priniesla prvýkrát karty s kúskom hokejky, ktoré zažili obrovský úspech. Tento rok sa ho SportZoo bude snažiť prekonať sériou Auto Stick, pričom karty s kúskom menovky z hokejky budú mať vlastnú limitáciu a to 1/1 alebo 1/2.

Vyzbierať všetky tieto série nebude vôbec jednoduché a je vôbec otázne, či sa to niekomu podarí. Pritom stále nie sme na konci. Na tých najväčších fanúšikov čakajú unikátne Letters karty, o ktoré bude bitka predovšetkým medzi tými najväčšími zberateľmi. Vytiahnuť takúto unikátnu kartičku z boxu sa však môže podariť komukoľvek. Stačí mať len kúsok šťastia. O svoju radosť z takéhoto „zásahu“ sa môžete podeliť aj v najväčšej komunite zberateľov hokejových kariet na Slovensku.

Nie, ani toto stále nie je koniec. Do kolekcie sú zaradení aj kapitáni. Konkrétne sa jedná o štyri jedinečné karty s patchom z kapitánskeho písmena C.

Všetky tieto karty budú zabalené v troch druhoch boxov.

Hobby box, ktorý bude dostupný aj v obchodnej sieti Kaufland, je určený predovšetkým pre zberateľov, ktorí preferujú vyzbieranie základných sérií.

V Premium boxe nájdeme už aj nižšie limitované karty, no predovšetkým množstvo paralelných kariet.

A nakoniec najdrahšie Exclusive boxy sú určené pre tých najnáročnejších zberateľov. Práve v týchto boxoch budú uložené všetky unikátne kartičky.

Bližšie informácie o spustení predaja budeme postupne dopĺňať, no už teraz nám môžete posielať svoje zoznamy kariet, o ktoré by ste chceli svoju zbierku obohatiť. Kvôli vysokému záujmu máme totiž prisľúbené len obmedzené množstvo boxov.

 

 

Zdieľaj tento článok

Whatsapp
Odkaz bol skopírovaný