Bude kolekcia 2022-23 Tipsport ELH úspešná aj bez Jaromíra Jágra?
Whatsapp
Odkaz bol skopírovaný

Bude kolekcia 2022-23 Tipsport ELH úspešná aj bez Jaromíra Jágra?

Ikona Kalendár 7. decembra 2022
Ikona Hodiny 8 minút čítania

V ročníku 2021-22 vstúpil slovenský výrobca športových kariet na najvyššiu hokejovú scénu v Českej Republike, Svetlo sveta tak uzreli prvé dve série českej hokejovej Tipsport Extraligy. Začiatok nebol jednoduchý. Vďaka rôznym okolnostiam zapríčinenými predovšetkým mnohými vládnymi opatreniami sa vydanie kolekcie mierne oneskorilo, čo vzbudzovalo nedôveru v mnohých zberateľských nadšencoch. Pred SportZoo tak stála obrovská výzva nie len vo výrobe kvalitnej kolekcie, ale aj získaní si dôvery nového trhu. Zaplnené albumy skvelými kartami však hovoria za všetko a myslíme, že ani tento rok neostanú prázdne. Na čo sa teda môžeme tešiť?

Kostrou celej kolekcie je základný Base set, ktorý tvorí 252 kariet hráčov zo 14 extraligových klubov. Dizajn base kariet si už niekoľko rokov zachováva svoju identitu. Na prvý pohľad je tak jasné, od ktorého výrobcu karty pochádzajú. Zachované ostávajú aj paralelné sety Blue limited v limite 99 kusov, Red limited v limite 49 kusov a Gold limited ktorých je len 19 kusov. Base karty môžeme nájsť aj vo verzii Promo, ktoré sa nachádzajú len v špeciálnych Promo balíčkoch, ktoré prikladáme k objednávkam úplne zdarma.

Neodmysliteľnou súčasťou kolekcie musí byť set venovaný mladým nádejam. V tomto prípade ide o insertný set Rookie Premiere., ktorý je vyrobený aj vo verzii Gold a verzii s podpisom Rookie Premiere. Auto. Všetky tri verzie sú zložené z 9 kariet, pričom Gold verzia je limitovaná v počte 149 kariet a verzia s podpisom s limitom len 49 kusov.

Prvú zmenu zaznamenávame v sete Team Power. Tentokrát tam už nenájdeme kartu loga tímu. Namiesto nej pribudla ďalšia karta hráča. Tešiť sa tak môžeme až na trojicu podpisov na jednej karte vo verzii Team Power Auto s limitom 25 kusov.

Vylepšenia sa dočkal aj tematický set Magic of the Goalie s hráčmi v maskách. Celkovo 18 kariet brankárov nájdeme okrem základnej verzie aj v limitovanej verzii s limitom 99 kusov. Novinkou je verzia s podpisom Magic of the Goalie Signature s limitom 85 kusov. Karty majú vertikálny dizajn. Čo mnohých z nás ale nepoteší, je absentujúci štýl „Die Cut“, na ktorý sme boli zvyknutí z kolekcií slovenskej Tipos Ligy. Karta je teda v štandardnom formáte bez vyrezávaných okrajov.

Set venovaný ligovým legendám League Best prináša ďalších 9 skvelých mien hráčov, ktorí brázdili klziská hokejovými štadiónmi. Základná verzia je doplnená verziou v limite 149 a 99 kusov. Najzaujímavejše však budú karty s podpisom League Best Auto v limite len 49 kusov.

Úplnou novinkou je insertný set Blizzard, ktorý tvorí 36 kariet najznámejších hráčov ligy. Vychádza aj v limitovaných verziách Blue a Red v limite 60 a 30 kusov. Podpisová verzia Blizzard Signature má limit 50 kusov

Klasické „podpisovky“ , Authentic Signature, ostali s nezmeneným konceptom. Rozdelené sú do troch kategórií podľa vzácnosti. Základná kategória Level 1 je v limite 150 kusov a obsahuje 36 kariet s podpismi. Vzácnejšia kategória Level 2 má limit 100 kusov a 27 kariet s podpisom. Najvzácnejšia kategória Level 3 má už len 9 kariet s limitom 50 kusov.

Karty s kúskom hokejky nájdeme v sete Flaming Stick. Karty sú limitované v počte 35 kusov a celkovo v tomto sete nájdeme až 40 rôznych kariet, žiaľ stále bez podpisu. Náplasťou sú však špeciálne 1/1 Nameplate Stick s menovkou hráča z hokejky, ktoré rozhodne budú patriť k absolútnym ťahákom celej kolekcie.

 

 

Posledným typom kariet, ktoré v kolekcií nájdeme sú karty s kúskom dresu. Tie nájdeme v sete Game Jersey. Tento set je doplnený aj o podpis hráča. Nájdeme ho v sete Game Jersey Auto. Najkrajšie kúsky z dresu sú starostlivo vystrihnuté a vložené do kariet v sete Unique Mark na ktorých nájdeme menovky hráčov, alebo logá klubov.

S predstavením novej kolekcie sme na konci. SportZoo nám opäť prináša jedinečné kúsky kariet so snahou pozdvihnúť vlastný štandard. A aj napriek tomu, že exkluzívne karty legendárnej JJ68 tam už nenájdeme, stále nám ostáva ten hlavný dôvod, prečo si nejaký ten box otvoriť.

Rozbaľ si radosť

Kompletný zoznam kariet kolekcie 2022-23 SportZoo Tipsport ELH

Aktuálna ponuka dostupných kariet a boxov zo série 2022-23 SportZoo Tipsport ELH

Zdieľaj tento článok

Whatsapp
Odkaz bol skopírovaný